.::. *** " TRAFİK OKULUNA HOŞ GELDİNİZ. "İLK OKUL 2 VE 4.SINIFLARI İLE LİSE 9.SINIFLARINA EGM + MEB DESTEĞİ İLE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLİR. KADIN TOPLULUKLARINA " KADINLARIN TRAFİKTE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ, AYRICA ÜNİVERSİTELERE VE MESLEK ODALARINA TRAFİK KONFERANSLARI VERİLİR. " *** .::.

Düzenleme: MaxiAVM.com
YASAL KORUMA: Derneğin ve resmi www.trafik.org.tr web sitesinin isim, marka ve logo hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm doküman ve eserlere ait bütün hakları saklıdır. Site içersindeki hiçbir yazı, doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, her ne suretle olursa olsun görsel ve yazılı basında, başka yerlerde yayınlanamaz ve kullanılamaz.  Site içinde yer verilen eser ve çalışmaların bütün hakları derneğimize ait olup izin alınması ve kaynak gösterilmesi şartıyla kişi veya kurumlarca kullanılabilir. Sitede yayımlanan eserlerin her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu eser sahiplerine aittir. Bu hususlara aykırı hareket edenler hakkında bütün yasal haklarımız saklıdır.

Meşrutiyet Caddesi, Meşrutiyet İşhanı Nu 10/66 Kızılay / Ankara
e-mail :turkiyetrafik@gmail.com, www.trafik.org.tr Ankara Tlf.: 0532 776 03 81 - 0533 326 05 75
İstanbul İrtibat Tlf.: 0536 7331503 ve 0532 230 54 26

(ÇOCUKLARIN TRAFİKTE GÜVENLİĞİ  EĞİTİMİ  ULUSAL PROJESİ)
(2 ve 4.sınıflara salon usulü ayrı ayrı)


………………………………………………..İLKOKUL MÜDÜRLÜĞÜNE

DSÖ verilerine göre Avrupa da trafik kazalarında en fazla çocuk ölümleri (yaklaşık 1500) Türkiye de olmaktadır. Trafik kazalarında yaralanan 0-14 yaş gurubu çocuklarımızın sayısı da yaklaşık 40 bini bulmaktadır.  Hala anne ve baba çocuklarını ön koltuğa oturtmakta ve emniyet kemeri takmamaktadır.
Bu bağlamda Trafik ve yol güvenliği alanında bir ihtisas, araştırma ve eğitim kuruluşu olan Derneğimiz 2014 yılında ÇOCUKLARIN TRAFİKTE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ ULUSAL PROJESİNİ uzman eğitimcilere yaptırarak Ankara Merkezde uygulamaya koymuştur. Ankara  Milli Eğitim Müdürlüğünün gözetim ve denetiminde bugüne kadar Ankara merkezde 88 ilk  okulun 2 ve 4.sınıflarına toplamda 20 bin öğrenciye  bu proje uygulanmış ve uygulanmaya devam etmektedir. Uygulamada görsel, sözel ve materyal kullanılarak öğrenciye kurallar ve can güvenliği konusunda beyin fırtınası uygulaması yapılmaktadır. Buna dair tüm bilgiler,verimlilik,istatistik ve kullanılan materyallar ile  zaman süresi  bilgileri ile muracaat şekli www.trafik.org.tr ÇOCUKLARA EĞİTİM VE KONFERANSLAR menüsünde bulunmaktadır. Lutfen inceleyiniz.
Uygulama okulların kendi salonlarında 2 ve 4 sınıflara ayrı ayrı olmak üzere yapılmaktadır. Salonda en fazla 100 öğrenciye verilebilmektedir. Ayrıca 4.sınıf öğrencilerine (A) ve (B) Gurubu olarak  TRAFİK TEST UYGULAMASI, ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME yapılmaktadır. Eğitimi, trafik eğitimcileri, sosyologları ve çocuk gelişim uzmanları gibi özel yetiştirilmiş çoğunluğu da MEB mensubu veya emeklisi uzmanlar vermektedir.
Projeye destek veren kuruluşlar: Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü, İstanbul İETT, Turing ve Otomobilcilik Kurumu, Ankara Ticaret Odası, Türkiye Barolar Birliği  ve Gazi Üniversitesidir.
 
ÇOCUKLARIMIZA KALICI TRAFİK KURALLARININ ÖĞRETİLMESİ VE İLERİDEKİ HAYATLARINDA CAN GÜVENLİKLERİNİN KORUNMASI İÇİN LUTFEN SİZDE PROJEYE DAHİL OLUNUZ. SAYGILARIMLA

İLETİŞİM :İhsan MEMİŞ-Osman Duran
Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Derneği Proje Koordinatörü ,0532,2808182, Adres: Meşrutiyet Caddesi, Meşrutiyet İşhanı Nu 10/66 Kızılay / Ankara
www.trafik.org.tr  E-posta turkiyetrafik@gmail.com  , İhsan Memiş:  0532,280 81 82 , Osman Duran: 0533 326 05 75 - 22.11.2017


      MURAACAT VE BİLGİ FORMU -->