.::. *** " TRAFİK OKULUNA HOŞ GELDİNİZ. "İLK OKUL 2 VE 4.SINIFLARI İLE LİSE 9.SINIFLARINA EGM + MEB DESTEĞİ İLE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLİR. KADIN TOPLULUKLARINA " KADINLARIN TRAFİKTE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ, AYRICA ÜNİVERSİTELERE VE MESLEK ODALARINA TRAFİK KONFERANSLARI VERİLİR. " *** .::.

Düzenleme: MaxiAVM.com
YASAL KORUMA: Derneğin ve resmi www.trafik.org.tr web sitesinin isim, marka ve logo hakları, içeriği, şablonu, tasarımı, site içindeki tüm doküman ve eserlere ait bütün hakları saklıdır. Site içersindeki hiçbir yazı, doküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, her ne suretle olursa olsun görsel ve yazılı basında, başka yerlerde yayınlanamaz ve kullanılamaz.  Site içinde yer verilen eser ve çalışmaların bütün hakları derneğimize ait olup izin alınması ve kaynak gösterilmesi şartıyla kişi veya kurumlarca kullanılabilir. Sitede yayımlanan eserlerin her türlü hukuki ve cezai sorumluluğu eser sahiplerine aittir. Bu hususlara aykırı hareket edenler hakkında bütün yasal haklarımız saklıdır.

Meşrutiyet Caddesi, Meşrutiyet İşhanı Nu 10/66 Kızılay / Ankara
e-mail :turkiyetrafik@gmail.com, www.trafik.org.tr Ankara Tlf.: 0532 776 03 81 - 0533 326 05 75
İstanbul İrtibat Tlf.: 0536 7331503 ve 0532 230 54 26

TRAFİK VE YOL GÜVENLİĞİ KÜTÜPHANESİ
(Türkiye'nin bu alanda kurulan ilk kütüphanesi)

Türkiye de  kendine özgü ve ihtisas anlamında bir trafik ve yol güvenliği kütüphanesi bugüne kadar gerek kamu da ve gerekse özel sektörde yoktur. Ancak her kuruluşun kendi kütüphanesinde  yine kendilerinin çıkardığı veya tercüme ettiği bazı  konularda eserler  bulunmaktadır.

Bu bağlamda Derneğimiz; Karayolları Genel Müdürlüğü, Yollar Türk Milli Komitesi, Emniyet Genel Müdürlüğü, Ulaştırma Bakanlığı, Devlet Planlama Teşkilatı, Gazi Üniversitesi, ODTÜ, İTU, OECD ,Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ve TŞOF dahil bir çok kuruluşa yazı yazarak veya bizzat giderek tüm trafik ve yol güvenliği alanında çıkan trafik hukuku, trafik kültürü, trafik istatistikleri, trafikte insan davranışları, trafikte çocuk hakları, insan hakları ihlalleri, din ve trafik ,Trafik mühendisliği, TCDD nin raporları talep edilmiştir. Bu konulardaki kitapları getirterek bir araya toplamış ve 4 kategoride tasnif edilmiştir. 

Ayrıca :Karayolları Genel Müdürlüğünün dergileri, hakem dergiler, TŞOF 'ün Trafik Dergisi, Kamyonum dergisi, UND dergisi, Taşımacılık  gazetesi ,Turing Dergisi dahil bir çok aylık veya 3 aylık süreli yayınlarda gelmektedir. Şu anda yaklaşık   500 adet kitap bulunmaktadır.

Kütüphanemiz tüm üyelere, seminer  veren lise ve üniversite öğrencilerine, araştırmacılara, gazetecilere veya yabancı araştırmacılara açıktır. Haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri öğleden sonra Derneğimiz açık olup, bizde bulunmayan kaynaklar içinde yardımcı olunmaktadır.

Trafik ve yol güvenliği alanında üniversitelerin, kamu kuruluşlarının veya akademisyenlerin hazırladıkları raporlar, kitaplar veya makaleler olduğunda kütüphanemize göndermelerini ,böylece trafik ve yol güvenliği alanında bilgi paylaşımında bulunmaları en kutsal bir görevdir. 01.07.2018


YAYINLARIMIZ

      
0537 711 0783                                                                            0532 280 8182